Top

Praca jako operator CNC – jak ją zdobyć?

Operator CNC / Poszukiwanie pracy  / Praca jako operator CNC – jak ją zdobyć?

Operator CNC każdego dnia korzysta ze specjalistycznych urządzeń. Niezwykle pomocne jest zatem zdobycie potrzebnych kwalifikacji i doświadczenia. Na szczęście wiele firm oferuje także samodzielne przyuczenie danego pracownika lub na swój koszt wysyła pracownika na specjalistyczny kurs. Zdobycie pracy niekiedy jest więc łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy tylko wykazać gotowość do nauki oraz dyspozycyjność.

Jakie cechy przydadzą się na tym stanowisku?

Operator CNC musi znać sprzęt, z jakim będzie pracował. Jego zadania polegają głównie na kontrolowaniu pracy maszyn, serwisowaniu i diagnozowaniu, mocowaniu narzędzi i dbaniu o jakość wytwarzania danych elementów. Ta praca wymaga precyzji i spostrzegawczości, a także skupienia i zaangażowania. Takie cechy są niezwykle pomocne w tej branży i niwelują ryzyko popełniania błędów. Żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy na takim stanowisku, warto przed złożeniem CV zainwestować w odpowiedni kurs.

Jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje?

Tak naprawdę do kursu na operatora CNC może przystąpić każdy. Najczęściej na kurs jednak decydują się uczniowie szkół mechanicznych oraz absolwenci studiów mechatronicznych. Zdarzają się również już zatrudnione osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie. Oczywiście ukończone szkoły z zakresu mechaniki będą tutaj sporym ułatwieniem, ale zazwyczaj nie jest to warunek konieczny, jeśli pragniemy uzyskać pracę operatora CNC. Większość firm wychodzi pracownikom naprzeciw i daje możliwości odbywania kursów i szkoleń. Zdobyte kwalifikacje mogą przydać się, jeśli będziemy chcieli zmienić miejsce pracy.

10 komentarzy
 • Avatar dla Irek
  Irek
  3 września, 2021 at 11:30 am

  Trzeba się wykazać na rozmowie kwalifikacyjnej.

 • Avatar dla Jurek
  Jurek
  10 listopada, 2021 at 5:42 pm

  Pracy najlepiej szukać w internecie.

 • Avatar dla Dinoo55
  Dinoo55
  19 stycznia, 2022 at 2:44 pm

  Internet jest najlepszym źródłem poszukiwania ofert pracy.

 • Avatar dla Janek
  Janek
  14 lutego, 2022 at 12:05 pm

  Na tym stanowisku przede wszystkim liczą się kwalifikacje. Trzeba zacząć od ich zdobycia.

 • Avatar dla Mariusz
  Mariusz
  23 marca, 2022 at 11:11 am

  Trzeba zacząć od zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Wystarczy kurs.

Dodaj komentarz