Top

Czy kobieta odnajdzie się w pracy jako operator CNC?

Operator CNC / Poszukiwanie pracy  / Czy kobieta odnajdzie się w pracy jako operator CNC?

Zawody związane z produkcją zwykle kojarzą się z zajęciami wykonywanymi tylko przez mężczyzn. Jest to jednak bardzo stereotypowe podejście. Coraz więcej jest bowiem pań, które decydują się na pracę jako operator CNC. Głównym powodem jest duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny oraz możliwość pracy na produkcji bez konieczności wkładania bardzo wiele siły fizycznej.

Dlaczego jest to całkiem niezła posada dla kobiety?

Praca operatora CNC wbrew pozorom nie jest pracą typowo fizyczną. Często przypomina pracę programisty. Do zadań operatora należy bowiem programowanie maszyn. W praktyce więc głównie obsługuje on komputer. Oczywiście trzeba czuć kwestie techniczne, a to nie zawsze podoba się kobietom. Jednak panie, które lubią techniczne aspekty, jak najbardziej odnajdą się w takim zawodzie.

Minusem pracy jako operator CNC jest to, że bardzo ciężko się na takim stanowisku rozwijać. Jest to praca typowo powtarzalna oraz skupiona na umiejętnościach technicznych. Bardzo trudno więc z tej pozycji znaleźć się nagle na pozycji kierownika. Co więcej, paniom często trudno odnaleźć się na stanowisku kierowniczym w zakładzie produkcyjnym, w którym jest tak wielu mężczyzn. Niestety często bowiem mają oni trudności z zaakceptowaniem kobiety menadżera. Mogą chcieć podważyć jej autorytet, a to od razu wpływa negatywnie na pracę całego zespołu.

7 komentarzy
 • Avatar dla Piotr
  Piotr
  7 stycznia, 2021 at 11:04 am

  wszystko zależy od osobowości kobiety, przypomnijcie sobie Kwiatkowską z „Czterdziestolatka”

  • Avatar dla Basia
   Basia
   18 sierpnia, 2022 at 11:51 am

   hehe, no właśnie 😉

 • Avatar dla Rafi
  Rafi
  2 czerwca, 2021 at 6:43 am

  Praca operatora CNC nie należy do najcięższych, więc kobieta spokojnie sobie poradzi. Oczywiście z odpowiednimi predyspozycjami.

 • Avatar dla Piotr
  Piotr
  18 sierpnia, 2021 at 2:27 pm

  Mam koleżankę, która pracuje jako operator CNC. Da się 😉

 • Avatar dla Robert
  Robert
  11 kwietnia, 2022 at 2:01 pm

  To nie płeć jest ważna, tylko umiejętności.

Dodaj komentarz