Top

Jak poprawić swoje warunki finansowe?

Operator CNC / Praca  / Jak poprawić swoje warunki finansowe?

Operator CNC, mimo że ma możliwość pracy w wielu miejscach, zwykle nie zarabia bardzo dużo. Przeciętna pensja operatora CNC przypomina mniej więcej najniższą krajową. Wynegocjowanie wyższych stawek jest dużym wyzwaniem. Niestety jednak utrzymanie się za najniższe wynagrodzenie jest niemałym wyzwaniem. Pojawia się więc pytanie:

Co operator CNC może zrobić, żeby poprawić swoje warunki finansowe?

Operator CNC może na początku podwyższyć swoje kompetencje. To da mu możliwość ubiegania się o podwyżkę i to często niemałą. Jeśli uzyska on kompetencje, które zwykle mają programiści CNC, ma szansę bardzo poprawić swoją sytuację. Programistów CNC na rynku wciąż brakuje. Szczególnie potrzebni są jednak za granicą. Jeśli więc ktoś jest gotowy wyjechać na jakiś czas za pracą, może liczyć na kilkakrotne zwielokrotnienie wysokości pensji względem aktualnych zarobków na stanowisku operatora.

Operator CNC nie zawsze jednak ma możliwość awansowania, a także nie zawsze ma możliwość wyjechania za granicę. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być chociażby poszukanie pracy dodatkowej lub robienie nadgodzin. W wielu zakładach produkcyjnych praca toczy się nawet na trzy zmiany, więc robienie nadgodzin nie powinno być problemem. Niekiedy wystarczy jednak zmienić zakład produkcyjny, a stawki zauważalnie wzrosną.

6 komentarzy
 • Avatar dla Konrad
  Konrad
  8 stycznia, 2021 at 12:51 pm

  przeprowadzka do dużego miasta jest szansą na większe zarobki

 • Avatar dla leon55
  leon55
  9 kwietnia, 2021 at 1:32 pm

  Najlepiej zmienić prace na lepiej płatną

 • Avatar dla Mirek
  Mirek
  7 maja, 2021 at 2:52 pm

  Negocjować podwyżkę z szefem

 • Avatar dla Tomek
  Tomek
  11 czerwca, 2021 at 2:04 pm

  Awans wiąże się z podwyżką

Dodaj komentarz