Top

Czy operator CNC powinien znać języki obce?

Operator CNC / Edukacja i rozwój  / Czy operator CNC powinien znać języki obce?

Wielu operatorów CNC decyduje się pracować za granicą. Zwykle mają tam szansę zarobić więcej. To główny powód emigracji. Są również inne. To między innymi możliwość pracy na nowszych technologiach, chęć rozwoju oraz lepszy standard życia. Często jednak przeszkodą okazuje się znajomość języka. Nie każdy bowiem od najmłodszych lat uczy się języka angielskiego. Może się też okazać, że jest on wcale nieprzydatny. Czy w takim razie warto uczyć się języka obcego?

Operator CNC zdecydowanie powinien uczyć się języka obcego. Powodów jest kilka. Przede wszystkim daje mu to znacznie większe możliwości pracy za granicą. Dobrze jednak zastanowić się, gdzie chcielibyśmy pracować. Wbrew pozorom język angielski nie wszędzie jest tak przydatny, jak może się wydawać. Z reguły jest jednak pomocny. W wielu krajach wystarczy on, aby komunikować się w pracy. Dobrze jednak poznać również podstawy języka kraju, w którym myśli się o pracy.

Operator CNC, który pracuje w Polsce, również powinien pomyśleć o tym, aby rozwijać swoje umiejętności językowe. To szczególnie ważne, jeśli chce się awansować na programistę CNC. Większość materiałów dla programistów dostępnych jest właśnie w języku angielskim. Aby więc uczyć się o nowych technologiach, operator powinien jak najlepiej władać językiem obcym. Warto więc zainwestować w dodatkowe lekcje angielskiego po godzinach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz