Top

Praca jako operator CNC – czy warto?

Operator CNC / Poszukiwanie pracy  / Praca jako operator CNC – czy warto?

Pracy dla operatorów CNC nie brakuje. Jest to branża, która oferuje stabilne zatrudnienie, stąd też duży popyt na pracowników. Branża obróbki skrawaniem CNC jest jedną z najszybciej rozwijających się branż nie tylko na polskim rynku. Wciąż brakuje specjalistów obsługujących maszyny. Obrabiarki są bardzo specjalistyczne, sterowane numerycznie.

Za poprawne działanie frezarek i tokarek odpowiedzialny jest operator CNC. Nadzoruje on pracę różnych urządzeń, interpretuje dokumentację techniczną oraz technologiczną, na podstawie której kontroluje się cały proces skrawania. Sprawdza oraz dokonuje wymiarów wykonanych elementów oraz dokonuje ewentualnych korekt. Do obowiązków operatora należy również dbanie o jakość wykonanych elementów, bieżąca kontrola nad działaniem obrabiarki, diagnozowanie ewentualnych problemów. Wykonuje również podstawowe czynności serwisowe, takie jak kontrola stanu oleju i ewentualne jego dolanie do układu hydraulicznego lub układu smarowania.

Aby zostać operatorem CNC, należy wziąć udział w odpowiednim szkoleniu lub kursie, podczas którego kandydat uczy się wszystkiego, co niezbędne w tym zawodzie. Kandydat poznaje kompletny zakres obowiązków i zdobywa wymagane umiejętności. Kurs nie trwa długo, a umiejętności zdobyte podczas jego trwania pozwalają na uzyskanie stabilnej i dobrze płatnej pracy.

2 komentarze
  • Avatar dla Majanel
    Majanel
    1 czerwca, 2022 at 1:52 pm

    To pewna praca.

Dodaj komentarz